Mosta na rzece Rudawa w Zabierzowie - VI 2012

OPIS REALIZACJI

 

  • Nazwa roboty : Rozbiórka i budowa mostu na rzece Rudawa w m. Zabierzów w km353+259 w ciągu drogi krajowej nr 79 wraz z budową i rozbiórką drogi tymczasowej.
  • Inwestor: Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
  • Generalny Wykonawca: Mota-Engil Central Europe S.A.
  • Projektant: Tarkopol sp. z o.o.
  1. Termin realizacji: czerwiec 2012
  • Opis zadania: w zadaniu „: Rozbiórka i budowa mostu na rzece Rudawa w m. Zabierzów w km353+259 w ciągu drogi krajowej nr 79 wraz z budową i rozbiórką drogi tymczasowej” zaprojektowano posadowienie nowo budowanego mostu na palach przemieszczeniowych VDP średnicy 506 mm.
  • Warunki gruntowo-terenowe: Podłoże stanowiły namuły , gliny piaszczyste przechodzące w rumosz wapienny .
  • Rozwiązania projektowe: Projekt przewidywał wykonanie posadowienia nowo budowanego mostu na palach przemieszczeniowych VDP zbrojonych koszami długości 13.6m . Jednak w trakcie realizacji okazało się niemożliwym pogrążenie rury służącej do wykonania pali tą metodą .  Na żądanie Nadzoru i w uzgodnieniu z Projektantem przeprowadzono dodatkowe rozpoznanie geologiczne . Wykazało ono pewne rozbieżności z dokumentacją projektową ale na tyle istotne ,że okazało się niemożliwe pogrążenie rury używanej w technologii VDP. Wynikiem zaistniałej sytuacji było przeprojektowanie posadowienia mostu na pale CFA . Pale wykonano dłuższe średnicy 500 mm i były zbrojone projektowym koszem . Na dwóch wytypowanych palach po jednym dla każdej podpory przeprowadzono próbne obciążenia z wykorzystaniem belki odwrotnej zakotwionej mikrofalami kotwiącymi Titan.

 

GALERIA

Realizacje 2012 Realizacje 2012 Realizacje 2012
Realizacje 2012   

Jesteśmy członkiem
pzwf-png

BSI - Management System

Jesteśmy certyfikowani przez BSI

 

 SoleySoley Spółka z O.O.

  ul. Przemysłowa 33, 
32 - 083 Balice k. Krakowa

tel/fax
(012) 638 03 50, 636 12 10
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.