O nas

Soley historia firmyNasza firma powstała w trudnym okresie przemian ustrojowych w Polsce, na przełomie lat 80 i 90-tych. Grupa przyjaciół - pasjonatów nurkowania i osób nie stroniących od trudnych wyzwań, postanowiła przedłużyć swoją „wspólną znajomość”. Założyliśmy firmę zajmującą się specjalistycznymi robotami budowlanymi, na początku oferta prac była węższa od obecnej i obejmowała pełny zakres prac podwodnych oraz iniekcyjne prace uszczelniające, które najczęściej stosowaliśmy na obiektach hydrotechnicznych. Nasze zaangażowanie w stałe podnoszenie wiedzy, skuteczności i jakości oferowanych usług zaowocowało patentem w technologii iniekcji i przede wszystkim skutecznie zrealizowanymi zadaniami w zakresie uszczelniania cieknących spękań, dylatacji i szwów roboczych metodami iniekcyjnymi.

Z biegiem czasu, powiększaliśmy zakres oferowanych prac, na pierwszy ogień poszła  geotechnika – mikropale, kotwy i gwoździe gruntowe. W miarę poszerzania zaplecza sprzętowego, zaczęliśmy wykonywać pale jet-grouting, Soley historia firmypale przemieszczeniowe FDP/CMC, kolumny DSM, pale CFA. Działając przede wszystkim na terenie południowej Polski, która zdominowana jest przez obszary fliszu karpackiego, opracowaliśmy, opatentowaliśmy i wdrożyliśmy autorską technologię pali DFF. Równocześnie oświadczamy, że rozwiązanie ma charakter powszechny, możliwy do realizacji przez każdy z zainteresowanych podmiotów bez konieczności zapłaty na rzecz Soley sp. z o.o.

Stale zwiększające się doświadczenie w zakresie prac podwodnych, umożliwiło nam realizację dużych projektów remontowych na zaporach wodnych, gdzie w szerokim zakresie stosowaliśmy: betonowanie podwodne, skomplikowane realizacje wykonywania nowych płaszczy betonowych na obiektach hydrotechnicznych, skuwanie i frezowanie betonu, wszystkie prace wykonujemy zarówno pod wodą jak i nad wodą.

Soley historia firmy

Z dużym powodzeniem stosujemy kombinacje prac podwodnych, hydrotechnicznych i geotechnicznych na różnych projektach. Istotną realizacją, która jest najlepszym przykładem, że nie stronimy od trudnych wyzwań oraz stosujemy z powodzeniem nasze „la marriage: geotechnika, hydrotechnika i prace podwodne”, jest budowa ujęcia wieżowego na zbiorniku wodnym w Tresnej, która przyniosła nam ogromną satysfakcję i sukces w postaci II miejsca w konkursie „Budowa Roku 2010”.

Na początku roku 2013, zmodernizowaliśmy sprzęt i wdrożyliśmy technologię wykonywania pionowych przesłon przeciwfiltracyjnych, metodą wgłębnego mieszania gruntu. Przesłony przeciwfiltracyjne wykonujemy do głębokości 20 metrów.

 

Soley historia firmyWykonujemy również prace projektowe w branży geotechnicznej i hydrotechnicznej samodzielnie lub we współpracy z biurami projektowymi.

 

W 2020 roku przeszliśmy na System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zgodny z wymaganiami ISO 45001:2018. 

 

W całym okresie działalności firmy, działamy w myśl zasady: „…na dobre imię pracuje się długo, a traci się je bardzo szybko…”.

 

 

Soley history 24 Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy
Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy
Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy
Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy
Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy
Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy Soley historia firmy

Jesteśmy członkiem
pzwf-png

BSI - Management System

Jesteśmy certyfikowani przez BSI

 

 SoleySoley Spółka z O.O.

  ul. Przemysłowa 33, 
32 - 083 Balice k. Krakowa

tel/fax
(012) 638 03 50, 636 12 10
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.